Ногометаши из ВфЛ Волфсбург бране титулу

Лопта је округла и игра траје 90 минута - на срећу, јер је у полувремену у четвртак навечер на Лисабонској Естадио до Рестело за екипу тренера ВфЛ-а Ралф Келлерманн још увијек тмуран: У финалу Лиге шампиона између браниоца наслова Волфсбург и Шведски другопласирани Тиресо ФФ имао је бразилску (и петоструку) играчицу Марту Виеира да Силву и убрзо након што је Вероница Бокуете изненадила Швеђане на изненађење.

Али након паузе, фудбалери ВфЛ Волфсбург су отишли ​​пред око 8000 гледалаца у нападу: Два минута након старта другог полувремена, национални нападач Алекандра Попп је лопту извео у противнички гол. Убрзо након тога, суиграч и фудбалер године Мартина Муллер је остварила повезујући циљ. Иако су Швеђани у 56. минуту наставили са још једним голом, заменили су Верену Фаиßт и Мартина Муллер поново је успела да постигне 4: 3 за ВфЛ.

Историјски тријумф, јер су били прва немачка екипа која је бранила своју титулу у Лиги шампиона - годину дана након изненађујуће победе против Олимпикуе Лиона у Лондону. "Вољели бисмо мало мање узбудљиво, била је то невјеројатна игра и невјеројатан енергетски учинак мог тима", рекао је касније тренер Келлерманн. Такође налазимо - и честитамо женама фудбалерима на заслуженој победи.

ВфЛ Волфсбург, Лига шампиона, лига шампиона, женски фудбал, Волфсбург, Тирес, финале